S čím vším pomůže instalatér?

S čím vším pomůže instalatér?

Ať se chystáte stavět, rekonstruovat nebo už jste plně zabydlení, časem je třeba kontaktovat instalatéra. Jakmile se totiž nastěhujete, dům začne stárnout a stejně tak každá jeho součástka. Kov zreziví, těsnění netěsní, odpady se ucpávají a zastaralé rozvody plynu můžou způsobit nebezpečnou havárii. Aby taková situace nenastala, je dobré mít kontakt na kvalitního instalatéra, který se postará o prevenci, ale i řešení všech pohrom. Instalatérské firmy se zpravidla věnují třem souvisejícím oblastem – vodě, plynu a topení.

Základem každé stavby jsou vodovodní rozvody a odpady. Instalatérská firma zajišťuje jak realizaci nových rozvodů vodu, tak jejich rekonstrukci ve starších objektech a opravy při jejich poruše či poškození. Vodaři si poradí s prasklým potrubím, poškozenou vodovodní baterií, protékajícím WC, vyčistí kanalizaci a odpad nebo zprovozní zamrzlé vodovodní potrubí.

Součástí služeb plynařů je oprava potrubí, ze kterého uniká plyn, realizace rozvodů, napojení plynových přístrojů, jejich zprovoznění i revize. Porucha plynových rozvodů může být velmi nebezpečná, k jejich realizaci či opravě je tedy potřeba vybrat kvalitní firmu s dobrými referencemi.

Topenáři zajišťují nové rozvody topení a opravy a rekonstrukce starých rozvodů. Jejich denním chlebem je oprava nefunkčního radiátorového ventilu, výměna prasklého radiátoru nebo zamezování únikům na topném systému. V poslední době stoupá obliba ekologických a alternativních zdrojů vytápění, i s tím si však topenáři poradí, často jsou dokonce ochotni vám poradit s výběrem vhodného systému. Moderní topné systémy kombinují nízkoteplotní podlahové vytápění a trubní rozvody s instalací otopných těles. Zdrojem tepla mohou být kotle na různá paliva, tepelná čerpadla či solárně termické kolektory.

Instalatérské firmy mohou také zajišťovat nonstop havarijní servis. V rámci něj vyjíždějí profesionálové k haváriím vody, plynu či topení a dalším situacím vyžadujícím okamžitý zásah. Česká firma Josef Sedláček J.S. INSTAL zajišťuje profesionální služby v oblasti vody, topení a plynu. V tomto oboru působí již od roku 2000. Dlouhodobě zaměstnává zkušené topenáře, vodoinstalatéry i plynaře, kteří jsou zároveň servisními mechaniky. Firma sídlí v obci Žlutice u Karlových Varů a působí i v širokém okolí.