Květiny jako dárek i výzdoba

Květiny jako dárek i výzdoba

Květiny vždycky a skoro každého potěší. Je to nádherný dárek pro ženu, ať už kytici dostane u příležitosti narozenin, svátku, jako pozornost hostitelce návštěvy nebo od milovaného muže na schůzce. Také muži se o květiny zajímají, spíše než řezané růže nebo gerbery jim udělají radost neobvyklé kaktusy, hrnkové květiny, semínka nebo hlízy neobvyklých rostlin s barevnými květy. Kytici květin má v ruce každá nevěsta, další dostanou maminky snoubenců, ženich má květinku v klopě saka, květinami je i ozdobeno auto, které veze nevěstu. Je zvykem darovat květiny absolventům vysokých škol na slavnostní promoci, pracovníkům odcházejícím do důchodu a smuteční vazby a věnce nás obvykle provázejí i na naší poslední cestě z tohoto světa.

Květinová výzdoba se dělá i ve firmách, v hotelech, v luxusních obchodech s oděvy, sklem, šperky a jiných prostorách. Květiny v jakékoli podobě totiž místnost, halu, zasedací síň a nebo také třeba toaletu vzhledově vylepší a navodí příjemný pocit. Do každé místnosti a do každého prostoru se ovšem všechny květiny nehodí. Tam, kde by některé skomíraly a vadly, to jiným bude určitě svědčit. Některé květiny a rostliny ke svému životu potřebují hodně světla, tepla a vody, jiným přílišná zálivka škodí, dalším svědčí naopak stinné a chladnější místo.

Pokud si budete přát cokoliv, pracovníci květinářství vám rádi poradí a pomohou. Květiny sváží do kytic podle zadání zákazníka, poradí s jejich výběrem a řeknou i pár slov o tom, jak o květiny nebo rostliny pečovat. Není třeba se obávat toho, že řezané květiny za pár hodin zvadnou, i relativně choulostivé růže vydrží ve vodě, do které přidáte sáček s výživou, několik dní. Zvlášť pokud jsou na chladnějším místě, chráněné před přímým slunečním svitem.

Květinářství bývá někdy propojeno se zahradnictvím, kde si na jaře můžete vybrat ze sortimentu jarniček, okrasných stromů a keřů a také ovocných stromků. V létě se nakupují závěsné květináře plné květů, vysazené truhlíky, skalničky a letničky. Na podzim se uctívá památka zesnulých a prodávají se chryzantémy, voskovky a macešky. V zimě je čas na vánoční vazby, svícny a adventní věnce.