Pošlete nepotřebné věci dál

Pošlete nepotřebné věci dál

Všichni máme doma věci, které vlastně vůbec nepotřebujeme. Jsou to svatební dary, které se nám sešly hned několikrát, dárky k narozeninám, vánocům a jmeninám, se kterými se dárce nestrefil do vkusu obdarovaného, nebo také věci, které jsme si v nějakém pohnutí mysli koupili sami a později jsme zjistili, že nám k ničemu nejsou. Lidé se chovají k těmto zbytečným věcem různě. Někteří je radikálně naloží do tašek a vyhodí do kontejneru na odpad, jiní se je snaží nabídnout známým a příbuzným, nebo je prostě nechají ležet v přihrádkách a na poličkách. Dalším řešením je takové věci prodat. Mít doma dvě žehličky je asi zbytečné, někomu se ale může jedna hodit a je rád, když ji koupí výrazně levněji než v obchodě. A netrvá na záručním listu, ani na tom, že se třeba už tak neleskne jako když byla nová.

Ještě výhodnější je prodávat a nakupovat dětské oblečení a sportovní věci. Děti rychle rostou, oblečení většinou ani příliš neobnosí a už jsou jim krátké rukávy i nohavice. Leží ve skříni a vy víte, že je vaše dítě už nikdy neobleče. Jiná maminka je naopak ráda, že pěkné oblečení nakoupí za pár korun. Když ho její dítko nepotrhá, bude mít možná ona koupená dětská bunda nebo overal ještě jednoho majitele. Stejné je to i potřebami na sport. Děti se často nadchnou, chtějí zkusit hrát tenis, potom zase třeba florbal nebo badminton a doma se kupí rakety, míčky, míče, sportovní výstroj a tiše na ni padá prach.

Ideální je dát inzerát inzertních novin RISK. Podání inzerátu je bezplatné, když vyhledáte na internetu adresu www.risk.cz, vyberete si na formuláři odpovídající rubriku, napíšete text s nabídkou, uvedete svůj telefon nebo e-mailovou adresu a potom už jen čekáte, až se objeví zájemce, který si inzerát našel na internetu. Můžete si také podat inzeráty do novin Special. Vycházejí dvakrát do měsíce v nákladu 60.000 výtisků a jsou distribuovány zdarma do schránek domácností a firem v regionech Kladno, Slaný, Rakovník a Praha-západ. Cena inzerátu do tištěných novin se vypočítává podle počtu řádků, k textu lze připojit firemní loga, perokresby a fotografie. Rámeček se dá zvýraznit podtiskem, aby si ho čtenář lépe všiml. A co se dá prodat? V podstatě cokoliv. Nemovitosti, byty, auta, věci do domácnosti, elektronika, oblečení, sportovní potřeby, zvířata a rostliny. Prostřednictvím inzerátu se můžete také seznámit, najít práci, doučování pro své dítě nebo práce řemeslníka.