Medové produkty – nejen sladká pochoutka, ale i porce zdraví

Medové produkty – nejen sladká pochoutka, ale i porce zdraví

Med je opravdovým zázrakem přírody. Vyniká nejen svou příjemnou sladkou chutí, ale především svými účinky. Různé výzkumy prokázaly, že konzumací medu se zlepšuje rovnováha střevní mikroflóry a tím i pomáhá obranyschopnosti organismu. Dále zlepšuje trávení, obsahuje antioxidanty, má protizánětlivé účinky, je antibakteriální a příznivě působí proti stresu. Jeho další nespornou výhodou je velké množství možností, jak se dá využít. Hodí se na slazení čaje, na chleba nebo palačinku a zároveň je z něj skvělá marináda k masu. Díky tomu, že obsahuje kromě cukrů také enzymy, vitamíny a minerály, je na slazení zdravější než bílý cukr. Důležitý je také fakt, že tepelnou úpravou, tedy v čaji nebo při pečení med neztrácí své blahodárné účinky.

Med je navíc možné spojit s bylinkami, ovocem nebo kořením, a tak vznikne unikátní, a ještě zdravější pochoutka. Můžete si tak čaj sladit medem s rakytníkem, jitrocelovým, heřmánkovým nebo i mátovým medem. Pokud milujete na snídani chleba s medem i marmeládou a neradi se rozhodujete, zda dáte přednost ovoci nebo medu, zkuste ovocný med. Ten vzniká spojením medu s lyofilizovaným (sušeným mrazem) ovocem a můžete si tak na snídani pochutnat na borůvkovém, malinovém i jahodovém medu. Při výrobě marinád oceníte spojení medu a koření, med s chilli, uzenou paprikou nebo pepřem dopřeje vašim chuťovým pohárkům netušené možnosti.

Vše výše zmíněné a celou řadu dalších medových pochoutek můžete koupit u Medušky. Zároveň pokud hledáte inspiraci na dárek, Meduška nabízí široký výběr medových dárků v krásných dárkových sadách pro každou příležitost. V nabídce také najdete svíčky z včelího vosku. Ty jsou od pradávna velmi ceněné a dlouhou dobu byly jediným zdrojem světla. Dnes potěší svým příjemně teplým světlem ale i jemnou vůní včelího vosku, která se při hoření uvolňuje. I ty najdete v mnoha dárkových baleních.