Tradiční a spolehlivý způsob oplocení

Tradiční a spolehlivý způsob oplocení

Brány a ploty jsou nenahraditelnými bojovníky proti narušení našeho soukromí. Jejich výběr ale není lehkou záležitostí. Vybírat můžete z cihel, oceli, dřeva, železa i živého plotu, ale estetická stránka není zdaleka jediným kritériem. Musíme také zvážit, jaký materiál a styl oplocení se hodí k našemu domu i blízkému okolí. Jedním z nejpodstatnějších prvků jsou také cena a náročnost údržby.

Už od nepaměti je asi nejoblíbenější možností ohraničení našeho pozemku kovaná brána a plot. Jedná se o pevný materiál, který navíc můžete ozvláštnit kovovými hroty a odradit tak všechny nechtěné vetřelce. Tento elegantní, nadčasový materiál je navíc vhodný ke každé stavbě – v dnešní době jsou v oblibě jednoduché a minimalistické vzory k moderním novostavbám, mnoho lidí si ale stále potrpí na originální zdobené ploty a brány s velkou přidanou hodnotou. Téměř samozřejmostí je dnes také automatizace vjezdových bran.

Asi největší výhodou kovaných plotů a bran je jejich nenáročná údržba. Na rozdíl od živého plotu či dřeva, které vyžadují mnoho péče a času vyžadují kované výrobky díky antikorozní vrstvě žárového zinkování téměř nulovou údržbu. Kov má zároveň dlouhou životnost, takže člověku většinou poslouží celý život.

V okolí Trutnova se kovářským a zámečnickým pracím věnuje již několik let Petr Vydra. Zákazníci si mohou vybírat z širokého spektra jeho výrobků – zábradlí, ať venkovního či vnitřního, posuvných bran, plotových dílců, branek i uměleckého kování (například krbové nářadí, stojany na dřevo, okenní mříže). Kromě toho se Vydra věnuje i práci s nerezovou ocelí, renovacím či pracím na drobných ocelových konstrukcích. Samozřejmostí je individuální přístup včetně konzultací a výroba díla na zakázku dle zákazníkových představ. Výrobky jsou poté dodávány včetně montáže a povrchových úprav.