Střeše musí firma rozumět, znát postupy a dělat svou práci dobře

Střeše musí firma rozumět, znát postupy a dělat svou práci dobře

Střecha je nejen korunou domu, ale především jejím deštníkem, který zabraňuje zatékání vody a chrání jeho obyvatele před rozmary počasí. Každá nedokonalost na střeše je velmi znát, jedná se o nejvíce namáhanou část domu. Střecha je také jednou z největších investic při stavbě domu, proto byste si měli dát záležet na výběru vhodné firmy, aby se vám následné opravy nakonec neprodražily. Důležitý je samotný návrh střechy, technické provedení i výběr vhodných materiálů. Své o tom ví i sdružení Slavík, které se již řadu let věnuje střechám od A do Z. Zkušenosti má tato firma s tesařskými, klempířskými i pokrývačskými pracemi.

Jako zkušená firma vám sdružení Slavík poradí, že důležité je na střechu myslet hned od začátku. Navržený tvar střechy musí být přizpůsobený podmínkám, kde dům stojí. Jiný tvar budete volit v horské vesničce, kde musí v zimě střecha unést nápory sněhu a jiný v prosluněné nížině, kde jsou však časté bouřky s kroupami. Neméně důležitý je také sklon střechy, kterému musí odpovídat vhodně zvolená střešní krytina. Roli hraje také skladba střešního pláště a jeho nepropustnost a členitost střechy.  Tvar střechy, sklon i výška někdy mohou být stanovené územním plánem daného místa.

Zkušený pokrývač sdružení Slavík vám hned poví, že výběr vhodných střešních tašek je důležitější, než si myslíte. Druh střešních tašek se stanovuje už u projektu střechy a pokrývač je musí dodržet. Dále se kvalita střechy odvíjí od kvality pokrývače, čehož se u sdružení Slavík nemusíte bát. Stejně tak ani o kvalitu dalších, navazujících prací klempíře si nemusíte dělat starosti. Sdružení pracuje jedině s kvalitními materiály a zkušenými profesionály, kteří své práci rozumí a dělají ji s radostí a pečlivostí.