Stavba střechy bez starostí

Stavba střechy bez starostí

Kvalita našeho bydlení závisí na mnoha faktorech. Roli hraje jednak lokalita, příjemní sousedé, materiál, ze kterého si dům necháme postavit, zateplení, jaké zvolíme a v neposlední řadě také střecha.

Kvalitně postavená střecha může dům chránit 80-100 let. Naopak nekvalitní materiál a provedení nám může v budoucnu připravit mnoho starostí a nemalé výdaje, které utratíme za opravy a rekonstrukce. Výhodu mají jednoznačně ti z nás, kteří dům teprve staví a střechu tak mohou uzpůsobit na míru svým vlastním požadavkům a potřebám. Oproti tomu lidé, kteří dům zdědili, nebo se rozhodli pro koupi staršího domu, budou muset počítat s tím, že se časem nějaké té opravě nevyhnou.

V dnešní době můžeme vybírat z nejrůznějších typů střešních krytin lišících se nejenom svým vzhledem, ale také funkčností. Většina z nás si však dává záležet na tom, aby jejich dům působil líbivě, a proto je třeba sloučit funkčnost s neotřelým designem.

Pokud nejsme odborníci na střešní krytiny, může pro nás být výběr té správné střechy poněkud oříšek. Kromě nejrůznějších rad a odborných článků, které najdeme na internetu, se můžeme na odborníky přímo obrátit.

Poradu s odborníky bychom měli využít nejen v případě, že stavíme dům a spolu s ním budujeme také novou střechu, ale také v momentě, kdy se stěhujeme do staršího domu. Odborníci nám poradí, jestli pomohou jen malé opravy anebo se vyplatí postavit raději střechu novou. Opravy jsou většinou jen dočasným řešením a v některých případech se dříve či později úplné rekonstrukci nevyhneme. Vzhledem k tomu, že nám stavba střechy může bydlení na nějaký čas značně zkomplikovat, nebo nás z našeho domova dokonce zcela vystrnadit, je rozhodně lepší takový proces podstoupit ještě před nastěhováním.

Rekonstrukce střechy není vůbec jednoduchou záležitostí a neobnáší zdaleka jen bourání staré střechy a pokládku nové střešní krytiny, ale také například stavbu krovů, které tvoří podpůrný systém celého střešního komplexu. O nutné zručnosti tesařů se můžeme přesvědčit například u historických krovů, které se dochovaly u některých staveb.

Oblíbenou službou nabízenou moderními firmami jsou proto střechy na klíč, které nám mohou ušetřit mnoho starostí a chyb, kterých bychom se jako laici mohli snadno dopustit.