Rozdíl mezi vyklizením bytu a likvidací pozůstalosti

Rozdíl mezi vyklizením bytu a likvidací pozůstalosti

Téměř každý se někdy v životě setká se smrtí blízkého. Kromě zármutku však člověk musí myslet i na praktické záležitosti, jako je vystavení pohřbu, vyřešení dědictví a v mnoha případech je to i pozůstalost o kterou se musí člověk postarat. Ať už se jedná o dům, byt nebo třeba chatu, musíte se rozhodnout, zda nemovitost prodáte, budete ji dále užívat nebo ji třeba pronajmete. Ve všech případech je však třeba se nejdříve postarat o věci po pozůstalém. I když to může být emočně velmi náročné, měli byste je osobně probrat a nechat si co pro vás má citovou hodnotu. Podle legislativy s vyklízením pozůstalosti můžete začít v momentě ukončení dědického řízení, když disponujete majetkem zesnulého. Pokud se na vyklízení necítíte sami, můžete si najmout profesionální firmu, která vám se vším pomůže.

Když si najmete firmu, měli byste vědět, co vše vám může nabídnout. U vyklízení pozůstalosti se rozlišuje několik termínů a každý znamená něco trochu jiného. Pod pojmem vyklízení nemovitosti se rozumí odvoz všech věcí, jejich roztřízení a případná likvidace. Může to zahrnovat jen oblečení a běžné domácí předměty, nebo se firma může postarat i o odvoz nábytku a spotřebičů. Pokud si kromě úklidu osobních věcí přejete i demontovat garnýže, oddělat všechny poličky, a další vybavení, pak se užívá termín likvidace pozůstalosti. V takovém případě je obvyklé si zrovna najmout i firmu, která byt rekonstruuje a umožní jeho další pronájem. Posledním pojmem je vyklízení po úmrtí, které je třeba v případě, že člověk zemřel přímo v nemovitosti. V takovém případě je v prvním kroku potřeba tým v ochranných oblecích, který prostor dezinfikuje, zlikviduje všechna zdravotní rizika, vše vyčistí a dezodorizuje vzduch.

Ceny za vyklízení nemovitostí se liší podle prostorů a množství věcí které je třeba vyklidit. Vyklízení bytů v Plzni a dalších městech, kde najdete malé byty bez sklepa a půdy vás v poměru za ušetřenou námahu a čas vyjde velmi výhodně. Ceny se určují podle počtu pracovníků a mnoho firem před započetím prací nabízí vypracování cenové nabídky zdarma.