Radiátory nahrazuje podlahové topení

Radiátory nahrazuje podlahové topení

Bez elektřiny se v rodinném a obytném domě, domě, v kancelářských nebo průmyslových objektech neobejdete. Stav elektroinstalace je třeba pravidelně kontrolovat, opravovat ji a rekonstruovat, jinak se majitel nemovitosti může dočkat nepříjemného překvapení v podobě zkratu a zahoření. Specializované firmy pomohou zprostředkovat energetické služby a uzavřít výhodné smlouvy o dodávce elektřiny. Přínosem je provádění elektrorevize a oprav vadných elektrospotřebičů. Revize se provádějí u spotřebičů a prodlužovacích přívodů, ručního nářadí a také hromosvodů.

Vytápění elektřinou se obecně považuje za nákladné, záleží však na tom, jakou technologii zvolíte. V moderních domech se elektřina k vytápění využívá častěji než plyn nebo pevná paliva. Elektrická energie je čistá, bezpečná a pokud je zvolena vhodná moderní technologie, tak i úsporná. Běžně se dělá podlahové vytápění, které zlepšuje tepelný komfort v domě, teplo se šíří do prostor celé místnosti a zdi nehyzdí radiátory. Aby domácnost dobře fungovala a její majitelé se nemuseli o spoustu věcí starat, využívá se elektřina také například k vyhřívání okapových žlabů, svodů a potrubí s médii. Unikátním výrobkem jsou topné fólie, které se používají na velké plochy, stropy nebo podlahy. Jejich výhodou je malá tloušťka a schopnost vyhřívat v celé ploše. Kdo má starší dům a nechce do nových technologií investovat, nemusí. Firma mu na jeho přání namontuje akumulační kamna nebo přímotopy.

Do oblasti slaboproudu spadá alarmové zabezpečení, kamerové systémy a televizní rozvody. Domácí telefony umožní rychlou komunikaci zejména v průmyslových a kancelářských objektech, zabezpečení alarmem je běžné ve firmách i v soukromých bytech.

Majitelé hotelů, penzionů nebo velkých rodinných domů ocení výhody centrálního vysavače, který při údržbě a úklidu ušetří hodně času, je tichý a efektivní.

Podstatnou kapitolou při návrhu elektroinstalace je správné rozvržení ochrany před bleskovými proudy, spínacím a atmosferickým přepětím.