Neobvyklá výmalba bytu aneb nebojte se změn

Neobvyklá výmalba bytu aneb nebojte se změn

Platí všeobecné přesvěcení, že bílá je nejspolehlivější a nejlepší řešení ve výmalbě bytu. Ano bílou opravdu nic nezkazíte, byt bude působit vzdušně a prostorně, avšak není to trošku nuda celé dny koukat jen do bílých zdí? Obzvlášť v dnešní době, kdy máte nespočet možností v designu interiéru. Nejen nábytek, koberce nebo dekorace dělají celkový dojem, základem je dobře zvolená barva nebo vzor stěny. Široké palety barev na stěny se neustále rozšiřují a trendy se stávají i barvy, které by vás ani nenapadlo použít, a přitom působí dobře.

Opak bílé, černá, pro někoho smutná a depresivní barva a v životě by ho nenapadlo ji použít v bytě. Černá je však zároveň elegantní a luxusní a v promyšleně zvolených případech dodá bytu šmrnc. Černá koupelna nebo kuchyň je velmi moderní a žádaná, v kombinaci s nerezem nebo sklem je dojem luxusu zaručen. V pracovně přispívá k lepší koncentraci a ostatní barvy jsou díky ní výraznější.

Neonové barvičky už dávno nepatří jenom do klubů, ale v malé míře neon neskutečně oživí každou místnost a přinese dobrou náladu a dojem exkluzivity. Nesmí se to s ním přehnat, aby vás nerozbolela hlava a nepřipadali jste si jak v cirkuse, avšak ve vhodné kombinaci s nábytkem a světly je zcela unikátní, osvěžující a rozjařující.

Nemusíte se však omezovat jen na barvy samotné, do módy se opět vrací válečky. Nepatří jen do bytů našich babiček vybavených z minulého století, ale kreativní válečky s nápaditými vzory oživí každý byt. Nemusí být použité na celé stěny, ale třeba jen proužek se vzorem je jistě vítanou změnou. Taktéž kombinace tapet a barev si získává na popularitě a nálepky na stěny se z dětských pokojíčků rozšiřují do celého bytu. Při ornamentech a nálepkách si stejně jako u barev dejte pozor na základní prvky optiky, velké křiklavé vzory opticky zmenšují prostor, naopak malé a světlé jsou k místnosti velkorysé. Nebojte se experimentovat a zkoušet něco nového, avšak nezapomínejte na základní pravidla při používání barev a pokud váháte, poraďte se raději s odborníkem, abyste nad konečným výsledkem nezaplakali.