Nájem přináší svobodu a flexibilitu

Nájem přináší svobodu a flexibilitu

Kdo podniká, potřebuje prostory, kde by mohl mít pro svou činnost zázemí. Jsou to zejména kanceláře, kde budou sedět pracovníci, kteří přijímají zakázky, komunikují se zákazníky, vyřizují nezbytnou agendu a administrativu. Nevypadá dobře, když pracovník firmy vyřizuje objednávky za pochodu, někde v hlučném prostředí, kdy mu je sotva rozumět. Po základním kontaktu s potenciálním zákazníkem je nutné zapsat si na něj kontakt, ověřit si v kalendáři volné termíny k uskutečnění zakázky. A k tomu všemu je třeba mít klid. V opačném případě může dojít k chybě a v konečném důsledku také ke ztrátě zákazníka. Není však třeba hned kupovat nějaký administrativní objekt nebo byt, ve kterém zázemí budete mít. Činnost každé firmy se vyvíjí a často je smysluplnější kanceláře najímat na dobu určitou než vlastnit. Podnikateli tak odpadne také starost o vedení provozu kanceláře a všechno, co je s chodem kanceláře spojené. Majitel objektu se stará o topení, o to, aby v kanceláři z technického hlediska vše fungovalo, aby se v zimě topilo, všude svítila světla a aby byl zajištěn úklid. Pronájem kanceláří se tak stává samostatným oborem podnikání, protože ten, kdo se touto činností zabývá, má starostí nad hlavu.

Ještě výhodnější je pro menší firmu najímat skladové prostory. Smlouva může být uzavřena na kratší dobu, abychom si byli jisti, že sklad budeme s jistotou potřebovat a nebudeme platit nájem za prázdné prostory. Jestliže se předmět podnikání změní, není tak složité podnájemní smlouvu vypovědět nebo v řádném termínu ukončit. A začít se věnovat třeba něčemu úplně jinému. Stačí skladové prostory vyprázdnit, odvézt nakládací techniku, případně regály nebo jiné vybavení a přestěhovat se do menších prostor, případně na úplně jiné místo, na novou adresu. Majitel objektu se o sklad postará, provede nutnou údržbu a po našem odchodu začne shánět jiného nájemce.

Někteří lidé s podobným postupem nesouhlasí, jsou rádi ve vlastním. Obě pozice, vlastníka a nájemce, mají svoje výhody a nevýhody. V každém případě však život v pronájmu znamená pro uživatele velkou svobodu a ulehčení od starostí.