Moderní domy jsou ekonomické i ekologické

Moderní domy jsou ekonomické i ekologické

Když se rozhodnete postavit si nový dům, je samozřejmé, že od něj budete očekávat, že bude energeticky málo nákladný. Přece není potřeba platit za vytápění více, než je nutné. Proto se dnes většina nových domů stává nízkoenergetických nebo pasivních. Ty se od sebe liší především v tepelných ztrátách, ty nízkoenergetické mají přípustnou tepelnou ztrátu do 50 kWh na m2 za rok. Ve srovnání s běžnou novostavbou tak mají jen třetinovou spotřebu tepla na vytápění. U pasivních domů je potom přípustná tepelná ztráta do 15 kWh na m2 za rok.

Nízkoenergetické i pasivní domy využívají všechny dostupné zdroje tepla, a tak jsou většinou kompaktního tvaru s okny orientovanými na jih. Tyto domy také využívají řízeného systému větrání, který nejen, že čistí vzduch, ale také díky němu nemusíte větrat a nedochází k tepelným ztrátám. Odváděné teplo se dále využívá v rekuperačním výměníku a ohřívá čerstvý vzduch přiváděný dovnitř.

Dále je typická je pro ně také nadstandartní tepelná izolace nejvyšší kvality a regulace vytápění s využitím tepelných zisků. Důležité je také správné napojení tepelné izolace a okenních rámů, izolační pás zdi nad terénem a napojení sten a střechy. Jedině správná těsnost budovy zajistí, aby spotřeba energie opravdu zůstala nízká. Při stavbě je také potřeba hlídat místa, kde je konstrukce nebo izolace zeslabena, proto je nejvhodnější si na stavbu těchto domů najít specializovanou firmu, jejíž hlavní činností jsou právě tyto stavby. To je například společnost EcoDomy.

Ta díky využívání kvalitních materiálů a nových technologií dokáže zajistit nízké tepelné ztráty i u zděných domů. Řemeslníci s jejich stavbou mají bohaté zkušenosti a společnost si na kvalitně odvedené práci zakládá. Ekonomické a zároveň ekologické, precizně odvedené stavby jsou její nejlepší vizitkou. Na společnost se můžete obrátit i v případě, kdy potřebujete rekonstrukci koupelny nebo celého bytu.