Hydraulická ruka pomůže v mnoha případech

Hydraulická ruka pomůže v mnoha případech

Pokud se chystáte stavět a přemýšlíte, že chcete co nejvíce úkonů zvládnout sami, ale přitom se nechcete zbytečně nadřít, pak by se vám mohlo vyplatit si najmout na pomoc auto s hydraulickou rukou, samozřejmě i s někým, kdo ji umí ovládat, abyste nenapáchali více škody než užitku. Výhoda hydraulické ruky spočívá také v tom, že se dá osadit různými nástroji a pomůže tak při celé řadě činností.

Pokud ještě před stavbu samotnou potřebujete zbourat staré pozůstatky předchozí budovy, pak vám takové auto může pomoci i s demolicí budov. Hodí se jak pro demolici malých staveb, tak i vysokých budov, kdy se na hydraulickou ruku osadí hydraulické nůžky. Jejich výhoda spočívá ve vysokém dosahu, možnosti naklápění do různých úhlů a vysoká efektivita. Mimo to je tento způsob demolice velmi šetrný, dochází při něm jen k minimálním otřesům a vzniká málo prachu. Zbourané materiály je poté možno díky hydraulické ruce snadno naložit na přepravní auto. Totéž platí i o dovezení materiálů na stavbu, kde výhoda hydraulické ruky spočívá v tom, že může materiál uložit i na jinak těžko dostupná místa. Díky různým nástavcům ruce nedělají problém ani sypké materiály jako písek nebo štěrk. Mimo to je manipulace s hydraulickou rukou velmi přesná, takže se hodí i na přemístění a usazení křehkých nákladů, jako jsou například umělecká díla.

 

Auto s hydraulickou rukou využijete i při stavbě samotné, kdy může zvedat těžké materiály nebo i přesně pomoct s usazením různých částí. Velmi často se využívá například na umístění bazénu, kdy výhoda ruky spočívá především v jejím dosahu a auto vám nemusí rozjezdit celý pozemek.

Vysoké budovy, železobetonové konstrukce a různé ocelové prvky vyžadují použití speciální demoliční technologie. Nejčastěji se využívá bagr osazený silnou hydraulickou rukou s hydraulickými nůžkami. Výhodou je vysoký dosah, možnosti naklápění do různých úhlů a vysoká efektivita. Rozstříhaný materiál lze rovnou třídit na deponie, či nakládat. Tato technologie je také velmi šetrná, protože dochází k minimálním otřesům a vzniká jen malé množství prachu. Méně efektivní, a v současnosti málo využívané, je využití hydraulické ruky osazené bouracím kladivem. Tato technologie je příliš pomalá ve srovnání s hydraulickými nůžkami.