Elektrikář udělá instalaci i regulaci topení

Elektrikář udělá instalaci i regulaci topení

Bez elektřiny se dnes v chodu domácnosti neobejdeme, a proto patří rekonstrukce a opravy elektroinstalace mezi činnosti, které se u starších nemovitostí provádějí nejčastěji. Firma připraví návrh, jak by se rekonstrukce dala udělat, potom provede elektromontážní práce a následnou revizi elektro. Když je potřeba zbudovat novou přípojku odběrného místa, pomůže i s vyřizování žádosti.

Elektromontážní práce se mohou provádět jak v bytě, domě a kanceláři, tak provozovně. Někdy stačí jen oprava, jindy se musí elektroinstalace udělat úplně nová. Týká se to hlavně starých domů a panelových bytů. Nemoderní a zastaralá elektroinstalace je někdy v takovém stavu, že už neumožňuje používat novější spotřebiče, dochází často k poruchám a výpadkům energie. Akutní jsou samozřejmě havárie, které je potřeba řešit ihned, mezi práce plánované patří opravy, rekonstrukce a třeba i rozšíření domácích telefonů a zvonků a elektronické zabezpečení objektů. Revize se provádějí nejen u elektrických rozvodů, ale také spotřebičů, jako jsou vysavače, mixery, roboty, přímotopy, varné konvice a průtokové ohřívače, u elektrického přenosného nářadí, například vrtaček, sekacích kladiv, rozbrušovaček, elektrických šroubováků a řetězových pil, a také hromosvodů. Cílem je zejména předejít úrazům. 

Elektroinstalační práce se mohou týkat i vytápění a jeho regulace. Do připojovacího obvodu se zapojuje ovládací zařízení nebo přímo autonomní termostat. Ten podle teploty ovládá topné těleso. Vhodná regulace se volí zejména podle typu objektu. V malém bytě se používá samostatný termostat nebo termostatická hlavice s vestavěným termostatem. Topení se reguluje v každé místnosti podle potřeby. Ani na chalupě nebo chatě není potřeba budovat složitý regulační systém, ale uživatel ocení možnost nastavení teploty přes mobil, aby mohl systém ovládat v době své nepřítomnosti. Naopak komplexní regulační systém je nutný u větších objektů nebo i velkých bytů. Centrála sbírá údaje od jednotlivých termostatů a regulačních prvků, na základě těchto informací reguluje zdroj tepla, případně nastavuje teplotu v jednotlivých místnostech.

V severovýchodních Čechách se lidé mohou při problémech s elektřinou obracet na firmu Pavla Krupky Elektromontáže a regulace topení Jičín.  U elektřiny platí více než jinde – s opravou raději neotálet.