Dodavatele střechy vybírejte obezřetně

Dodavatele střechy vybírejte obezřetně

Potřebujete větší dům? Zkuste se zamyslet nad vaším podkrovím, možná se ani nebudete muset stěhovat do jiného domu. Při vhodné úpravě dokážete lehce rozšířit ten, který už máte vyzkoušený, kde se cítíte dobře a kde jste ledacos zažili. Na půdě získáte atraktivní prostory na bydlení a ještě vás přestavba vyjde mnohem levněji než nákup nové nemovitosti. Víte, že půda může zabírat až třicet procent všech prostor vašeho domu? Dosud nevyužívané místo můžete proměnit na světlé a kvalitní bydlení, ale musíte si všechno dobře promyslet. Vaše rozhodnutí ovlivní váš další život na spoustu let.

Jestliže se rozhodnete vybudovat obytné podkroví, najděte si šikovného tesaře, který vybuduje klasický krov. Měl by vědět, jak velký by měla mít vaše nová střecha sklon, a to i s ohledem na celou skladbu střešního pláště, na typ krytiny, předpokládanou spotřebu tepla v podkroví, na prosvětlení střechy okny nebo vikýři. Jestliže bydlíte na severu Čech, zkuste hledat tesařské práce Trutnov, konkrétně tesařství Milana Jurčí. Provádí a zajišťuje veškeré tesařské, pokrývačské a sádrokartonářské práce včetně dodávek veškerého materiálu.

Střecha, její tvar, plocha a provedení budou mít vliv na spotřebu tepla při vytápění, proto výběr firmy nepodceňujte. Provozní náklady na vytápění domu se mohou při nesprávné volbě střechy i značně zvýšit. Střechu bude nutné účinně izolovat, v zimních měsících zabránit úniku tepla z domu a v letních naopak jeho přístupu do domu. Dokončená funkční střecha chrání stavbu před vlhkostí. Střešní tašky a další krytiny vyžadují odvětrání, aby vlhkost nemohla proniknout do tepelné izolace, krovů a nebo dokonce do podkroví. Pokud chcete, aby měla vaše střecha dlouhou životnost, abyste mohli v podkroví spát i za prudkého deště, zvolte jako krytinu pálené střešní tašky. Mají více než tisíciletou tradici a jsou opravdu trvanlivé. Jsou mimo jiné i odolné vůči UV záření, kyselým dešťům a krupobití, proti mechanickému tlaku, jsou nehořlavé a mrazuvzdorné. Také jsou z přírodního materiálu a nezpůsobují korozi na okapech. 

Se stavbou začněte nejlépe ihned začátkem jara, s příchodem teplého počasí.