Beton jako klenot každé moderní zahrady

Beton jako klenot každé moderní zahrady

Beton se může pyšnit nejen praktickým využitím na stavbách, ale je také skvělým doplňkem moderních zahrad. V mnohých ohledech nahradí například kámen, který předčí nejen svou tvarovatelností, ale také svou pevností a houževnatostí. Zatímco většina materiálu s časem stárne a ztrácí na své kráse, betonu zub času rozhodně neuškodí – ba naopak. Dokonce i vlhkost může být betonu ku prospěchu, jelikož napomáhá jeho dalšímu zrání.

Na rozdíl od kamene si můžeme z betonu vytvarovat prakticky jakýkoliv tvar nás napadne. Skvěle se tak hodí nejen na schody, ale například také jako dlažba či venkovní květináče. Pokud si však beton představujete jen v jeho originální šedé barvě, budete možná překvapeni. V dnešní době totiž můžete mít betonové prvky v nejrůznějších barvách.

Z betonu se dá vyrobit i řada dalších, často poměrně netradičních, doplňků. Oblíbenými se v poslední době stávají například lavice, stoly či dokonce stojany na kolo, které ocení všichni vášniví cyklisté. Své využití má však beton také u plotu. Nepředstavujte si však jednolité, tlusté šedé stěny, které vás i váš pozemek uzavřou jako do vězení. Betonové ploty dnes mají velmi moderní a nadčasovou podobu. Oceníte je nejen kvůli jejich dlouhé životnosti, ale také kvůli neprosté bezúdržbovosti. Zatímco živý plot byste totiž museli každých pár týdnů zastřihovat a dřevěný zase pravidelně natírat, betonový plot, stejně jako betonový zahradní nábytek a doplňky, vám bude výborně sloužit i bez jakéhokoliv dalšího zásahu.

Pokud chcete betonové výrobky od opravdových profesionálů, obraťte se na firmu EXTERIER BETON, s.r.o., která se zabývá výrobou a prodejem hladké betonové dlažby, vymývané dlažby, výsečí pro chodníky, betonovým zahradním nábytkem a řadou dalších zahradních doplňků z tohoto materiálu. Velmi zajímavé jsou například betonová zahradní umyvadla či kašny, které firma nabízí v různých barvách i designech. Další zajímavostí je také sprchová vanička.

Firma se dále zabývá výrobou plotových zdících tvárnic a stříšek různých povrchů, svahových tvárnic, obrubníků či vodoměrných šachet. Pokud si nevyberete z široké stálé nabídky firmy, je firma připravena vyrobit vám zahradní prvky na zakázku přesně podle vašich přání a požadavků.