Sádrokarton se maluje i tapetuje

Sádrokarton se maluje i tapetuje

Pokud bydlíte v panelovém domě, asi to znáte. Stačí pohled na strop a vy přesně vidíte, jak jsou jednotlivé panely uložené.  Sádrokartony Náměšť nad Oslavou je firma, která tento váš problém ráda a snadno vyřeší instalací stropního podhledu ze sádrokartonu. Do konstrukce podhledu se vkládá minerální izolace s kvalitní akustikou, takže kromě krásných stropů bez prasklin a spár získáte ještě jednu skvělou vlastnost navíc. Vaše domácnost se zklidní, a to i tehdy, když děti sousedů nad vámi budou po bytě pobíhat jako malí indiáni nebo zkoušet narozeninový či vánoční dárek v podobě koloběžky nebo bruslí in-line.

Jak montáž sádrokartonového podhledu probíhá? Je třeba vytyčit jeho polohu, po obvodu místnosti namontovat sádrokartonové podhledy UD hmoždinkami nebo profily UD.  Potom se vyměří poloha stavěcích třmenů, pod ně se lepí těsnící stavěcí páska. Minerální akustická izolace se vkládá pečlivě a bez mezer, aby zajistila pravou akustickou pohodu ve všech prostorách bytu. A teprve potom se montují sádrokartonové desky. Váš strop ze sádrokartonu bude naprosto rovný, budete do vzniklého prostoru moci vložit elektroinstalaci a užívat si v místnosti třeba bodového osvětlení. Sádrokarton je vyrobený ze směsi lisovaného papíru a sádry a z tohoto důvodu mu vadí vysoká vlhkost, obzvláště v kombinaci s nízkou teplotou. To ale neznamená, že by se nedal použít třeba v koupelně. S jeho pomocí se úspěšně dělají rekonstrukce bytových jader, jen je třeba myslet na to, že se do koupelny musí užít impregnovaný sádrokarton se  zvýšenou odolností vůči vlhkosti.

Po zatmelení a přebroušení nainstalovaných desek je vhodné jejich povrch penetrovat, aby došlo ke sjednocení nasákavosti povrchu. Po zaschnutí penetrace se dá použít jakákoliv běžná úprava – malování, tapetování nebo keramický obklad. Protože je sádrokarton obkladovým materiálem,určitě se nezakrývá například dřevěnými palubkami.