Na správu nemovitostí nemusíte být sami

Na správu nemovitostí nemusíte být sami

Koupě nemovitostí je dnes velice oblíbenou investicí. Čím dál více lidé kupuje nemovitosti nejen k vlastnímu užitku, ale také pro budoucí výdělečnou činnost. Koupě a následné pronajímání bytů a domů se v dnešní době stává čím dál více oblíbenou činností, a to zejména ve větších městech. Díky pravidelnému pronájmu se nám naše investice za několik let nejen vrátí, ale začneme na ní i vydělávat. Spousta lidí proto myslí dopředu a koupí jedné nebo více nemovitostí na pronajímání se snaží zajistit si peníze v důchodovém věku, nebo v době, kdy z nějakého důvodu nebudou moci pracovat. Takový dlouhodobý pronájem totiž neslouží jen jako další zdroj peněz na náš účet, ale zejména jako zajištění financí na staří.

Trh si tento vzrůstající jev začal uvědomovat a ceny nemovitostí začaly rapidně stoupat. Lidí, kteří si dnes tedy mohou investici do více nemovitostí dovolit není mnoho. Velice vděční teď mohou být naopak ti, kteří do bytů investovali například před deseti lety, kdy byly ceny výrazně nižší a ve srovnání s dnešními cenami nemovitostí, až skoro směšné.

Nicméně byt nestačí jen koupit a dál se o něj nestarat. Je důležité se také starat, aby neztrácel svou hodnotu. Důležitou roli v tomto případě hraje nejen byt samotný, ale také dům, ve kterém se byt nachází. I když totiž budeme mít moderně vybavený a krásný byt, který však bude umístěný v pomalu chátrající budově s plesnivými stěnami, moc nájemníků do něj nejspíš nenalákáme a případných kupců už vůbec ne. Velice důležitá je proto také správa nemovitosti.

Bohužel v dnešní době je času čím dál méně a obzvláště pokud chceme vydělávat dobré peníze, je e většině případů třeba obětovat práci opravdu hodně času. I když si tedy koupi bytu můžeme dovolit, často nám nezbývá čas právě na správu nemovitosti.

Některé domy se snaží zajistit si správu nemovitosti sami, tedy společnými silami vlastníků bytů. Ve většině případů má však každý z nich své zaměstnání a není nikdo, kdo by se správě mohl věnovat opravdu důkladně, což může mít za následek spoustu nečekaných a nechtěných výdajů. Není proto od věci zajistit si firmu, která se nám o správu nemovitosti bude starat.

Taková firma se nám potom stará například o předpis a evidenci plateb, vedení účetnictví a samozřejmě také o technickou správu nemovitosti.